Mail_Queue 1.2.1

Mail_Queue to należący do repozytorium PEAR (http://pear.php.net), obiektowo zorientowany pakiet, który zapewnia kolejkowanie emaili w aplikacjach PHP-owych. Jest on szczególnie przydatny dla twórców narzędzi do wysyłania newsletterów czy alertów (powiadomień, np. o modyfikacjach kodu w projektach tworzonych przez wiele osób, wykrytych w aplikacji błędach, odpowiedziach na forum, itd).

Pakiet Mail_Queue składa się z kilku klas, z których główna, nosząca nazwę Mail_Queue, zawiera metody pozwalające na dodawanie wiadomości do kolejki, ich pobieranie (np. w celu sprawdzenia przed wysyłką) usuwanie, wysyłanie (pojedyncze lub hurtowe) i modyfikację parametrów. Te ostatnie określają m.in. rozmiar kolejki (ilość wiadomości, które może ona pomieścić). Każdy list ma tytuł, zawartość, adresy odbiorców i adres nadawcy; może też zawierać załączniki, których rodzaje opisują typy MIME.

Zawartość kolejki jest przechowywana w dowolnej bazie danych obsługiwanej przez intrefejsy Creole, PEAR::DB, PEAR::MDB lub PEAR::MDB2, które załączono do pakietu. Po stronie aplikacji, pobrane z bazy maile są przechowywane jako obiekty klas Mail_Queue_Body i Mail_Queue_Container.

Zaletą pakietu PEAR::Mail_Queue jest również jego niezła dokumentacja, zilustrowana przykładami. Wersja stabilna projektu, nosząca numer 1.2.1 zawiera zmiany, które wprowadzono i testowano w poprzednich wydaniach.

http://pear.php.net/package/Mail_Queue/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49172 )

Polecamy

Array ( [docId] => 49172 )