PHP_CompatInfo 1.5.1

PHP_CompatInfo to należący do repozytorium PEAR (http://pear.php.net) pakiet, którego zadaniem jest sprawdzanie i sygnalizowanie wymagań kodu PHP dotyczących wersji interpretera tego języka i jego rozszerzeń (np. PDO, PCRE, Ming, itd). Niektóre wymagania, takie jak minimalna i maksymalna wersja PHP, możemy zdefiniować z góry. Przydaje się to np. w celu ustalenia, której generacji PHP będzie używała nasza aplikacja (PHP3, PHP4, PHP5, PHP5.1 czy PHP 5.2; niedługo także PHP6).

PHP_CompatInfo sprawdza cały kod aplikacji, włącznie z funkcjami i klasami. Możemy też podać listę funkcji (w postaci tablicy asocjacyjnej), których kod zostanie pominięty podczas tych testów – służy do tego metoda loadVersion() klasy PHP_CompatInfo. Sprawdzanie kodu źródłowego naszych aplikacji i bibliotek jest bardzo wygodne i elastyczne; możemy go podać w postaci łańcucha (metoda parseString()), pliku (parseFile()), czy listy łańcuchów lub plików (parseArray()). Jeżeli wybierzemy pliki, narzędzie dokona ich automatycznego odczytu i załadowania. Co więcej, PHP_CompatInfo pozwala także na przeszukiwanie i testowanie wszystkich plików znajdujących się w wybranych katalogach (metody parseDir() i parseFolder()) i ich podfolderach (z zastosowaniem rekurencji). Dzięki temu możemy sprawdzić całe drzewo projektu podając tylko jego katalog główny. Wynikiem każdego testu jest tablica asocjacyjna zawierająca informacje o wymaganiach naszej aplikacji.

W najnowszej wersji projektu PHP_CompatInfo, noszącej numer 1.5.1, poprawiono obsługę znaków końca linii w standardzie DOS-owym (CR/LF).

http://pear.php.net/package/PHP_CompatInfo

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły


Polecamy