phpPayPalPro 0.2.1

phpPayPalPro to opensourcowe (licencja BSD) narzędzie pozwalające na dokonywanie operacji finansowych za pomocą serwisu PayPal z poziomu aplikacji PHP. Łączy się ono z serwerem PayPal przy użyciu prokotołu SOAP, korzystając przy tym z udostępnianego przez twórców PayPala interfejsu programistycznego Website Payments Pro SOAP 1.1. phpPayPalPro działa pod PHP5 lub nowszym (PHP 5.1 lub 5.2) i korzysta z wbudowanego w tych wersjach rozszerzenia SOAP.

phpPayPalPro pozwala wykonywać najważniejsze operacje serwisu PayPal, takie jak: DoDirectPayment (polecenie bezpośredniej zapłaty, np. przez wpisanie numeru karty kredytowej na stronie WWW), TransactionSearch (wyszukiwanie wykonanych transakcji według określonych kryteriów), SetExpressCheckOut i GetExpressCheckOutDetails (obsługa możliwości korzystania z danych użytkownika zgromadzonych w jego profilu na koncie PayPal; zwalnia nas to z konieczności każdorazowego wpisywania numerów kart kredytowych, adresów, na które mają przychodzić rachunki, itd), DoExpressCheckOutPayment czy GetTransactionDetails (otrzymanie szczegółowych informacji o transakcji). phpPayPalPro pozwala m.in. na wykonywanie tych operacji (metoda execute()) oraz sprawdzanie, czy zakończyły się pomyślnie (metoda success()).

Dokumentacja projektu nie jest zachwycająca, ale na szczęście dostępne są przykłady; co więcej, dokumentacja samego PayPala jest bardzo rozbudowana i łatwo dostępna na witrynach http://www.paypal.com i http://paypaltech.com. W wersji 0.2.1 poprawiono błędny adres API serwera PayPal.

http://phppaypalpro.sourceforge.net/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49108 )

Polecamy

Array ( [docId] => 49108 )