PmWiki 2.2.0-beta63

PmWiki to opensourcowy (licencja GNU GPL), napisany w PHP z użyciem MySQL-a system typu wiki. Rozwiązania tego rodzaju, z których najsłynniejszym jest MediaWiki (silnik Wikipedii, http://wikipedia.org i http://wikimedia.org), służą do prowadzenia portali tworzonych przez społeczność, takich jak internetowe encyklopedie, dokumentacje projektów, itd.

Witryny te składają się ze wzajemnie linkujących stron (artykułów), których zawartość jest formatowana przy użyciu uproszczonego systemu znaczników. Oznacza to brak konieczności znajomości składni HTML-a, choć oczywiście możemy się nią posługiwać, np. w celu wstawienia tabelki lub formularza. Oprócz tekstu, strony w PmWiki mogą zawierać grafikę oraz załączniki binarne, w tym multimedialne (wideo, dźwięk i animacje).

PmWiki jest narzędziem wielojęzycznym i wielowitrynowym; to drugie oznacza, że za pomocą jednej instalacji możemy prowadzić wiele witryn internetowych. Wszystkie strony w PmWiki mają wspólny szablon definiujący ich wygląd, a jego modyfikacja jest bardzo prosta; co więcej, możemy mieć kolekcję szablonów, będących motywami graficznymi (ang. themes) i wybierać ten, który nam najbardziej odpowiada.

W najnowszej wersji projektu, noszącej numer 2.2.0-beta63, rozbudowano funkcjonalność związaną z motywami graficznymi, poprawiono szablony CSS i usunięto parę błędów, związanych m.in. z wyszukiwaniem stron po nazwie lub grupie i uprawnieniami dostępu.

http://www.pmwiki.org

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49190 )

Polecamy

Array ( [docId] => 49190 )