Processmaker 1.0

Processmaker to opensourcowy (licencja AGPLv3 czyli Affero General Public License v3; istnieje także opcja komercyjna), napisany w PHP z użyciem SQL-a (obsługuje m.in. MySQL i Oracle) system do zarządzania projektami (PM, ang. Project Manager) oraz obiegiem informacji i obowiązków (ang. workflow) w firmie lub innej organizacji. Działa w przeglądarce internetowej i ma przejrzysty interfejs graficzny oparty na zakładkach (ang. tabs), w których umieszczono poszczególne funkcjonalności, takie jak zarządzanie własnym kontem i profilem, użytkownikami, procesami biznesowymi, itd.

Processmaker jest przeznaczony dla wielu użytkowników i zawiera rozbudowany system uprawnień dostępu, oparty na rolach. Co więcej, pozwala nam na podział pracowników na grupy, dzięki czemu możemy odwzorować struktury istniejące w firmie, np. działy takie jak księgowość, IT (programiści), redakcja, administrator sieci, HR, marketing & Public Relations, dział pomysłów, itd. Zarówno lista użytkowników, jak i grup jest łatwo dostępna w zakładce users.

Processmaker umożliwia nam także tworzenie i wielokrotne używanie przygotowanych przez nas formularzy i wzorów dokumentów oraz ich wypełnianie, wydruk i wysyłkę. Dzięki temu sporządzimy np. wzory faktur, czeków, umów, listów do urzędów i kontrahentów, wniosków o wydanie karty płatniczej czy kredytowej, itd. Formularze mogą zawierać zarówno tekst, jak i kod HTML, a do edycji ich opisów dostępny jest edytor typu WYSIWYG.

Wersja 1.0 Processmakera jest pierwszą, która została opublikowana jako Open Source i nie zawiera historii zmian.
http://www.processmaker.com/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 48750 )

Array ( [docId] => 48750 )