QuickCache 2.1rc1

QuickCache to opensourcowe (licencja GNU GPL), napisane w PHP narzędzie do keszowania zawartości witryn internetowych. Znacząco przyspiesza pobieranie stron internetowych - według autorów, wydajność wzrasta o 80%. Tak dobre wyniki zawdzięczamy wykorzystaniu kompresji strony podczas jej przesyłania, przeprowadzanej z użyciem biblioteki Zlib, która korzysta ze standardu GZIP.

Wzrostowi wydajności sprzyja także obsługa ETagów - specjalnych pól każdego nagłówka HTTP, pozwalających na szybkie stwierdzenie, czy zawartość strony uległa zmianie od czasu jej poprzedniego pobrania; dzięki temu nie trzeba ładować stron tylko po to, aby je porównać. Gdy tylko QuickCache stwierdzi modyfikację zawartości strony, zostanie ona przesłana do przeglądarki WWW. Skeszowane strony mogą być przechowywane zarówno w plikach, jak i w MySQL-owej bazie danych.

Dużą zaletą narzędzia QuickCache jest jego prostota i wynikająca z niej łatwość implementacji we własnych projektach, szczególnie portalowych, np. CMS-ów, galerii zdjęć, frameworków, itd. W wersji 2.1rc1 poprawiono działanie biblioteki QuickCache na serwerach działających w trybie CGI i zdefiniowano przechowywanie danych w pliku jako domyślne.

http://quickcache.codeworxtech.com/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49224 )

Polecamy

Array ( [docId] => 49224 )