QuickSkin 2.1.0rc1

QuickSkin to opensourcowy (licencja GNU LGPL 3.0), obiektowo zorientowany, napisany w PHP system szablonów (ang. templates). Jest łatwy w rozbudowie dzięki systemowi wtyczek (pluginów lub rozszerzeń). Projekt był wcześniej znany pod nazwą SmartTemplate, ale ją zmieniono z powodu pomyłek ze słynnym systemem Smarty (http://smarty.php.net).

W wielu dziedzinach, QuickSkin i Smarty są do siebie podobne. Po pierwsze, analogicznie jak jego rywal, QuickSkin kompiluje i keszuje szablony pobieranie z katalogu źródłowego do formy będącej mieszaniną kodu PHP i HTML-a; inaczej jednak niż w Smartym, w QuickSkinie istnieje różnica pomiędzy kompilacją szablonów a keszowaniem wyświetlanej z ich użyciem zawartości. System korzysta w tym celu z dwóch katalogów, w których umieszczane są wygenerowane pliki. Co istotne, da się włączyć lub wyłączyć keszowanie i ustalić trwałość kesza. Zgodnie z danymi podanymi przez twórców QuickSkina na stronie domowej, jest on kilkakrotnie szybszy od systemu Smarty w różnych zastosowaniach.

Zaletą projektu QuickSkin jest również jego niezła dokumentacja, zilustrowana przykładami. W wersji 2.1.0rc1 sprawdzono działanie systemu pod PHP4 i PHP5, a także poprawiono działanie instrukcji include.

http://quickskin.codeworxtech.com/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49225 )

Polecamy

Array ( [docId] => 49225 )