XMB Forum 1.9.7-RC3

XMB Forum to opensourcowe (licencja GNU GPL), napisane w PHP forum dyskusyjne. Jest wielojęzyczne – ma około 20 wersji językowych, w tym polską, angielską, francuską, niemiecką, węgierską, czeską, włoską, norweską, hiszpańską, portugalską i rosyjską.

Pozwala na zakładanie osobnych wątków dyskusji oraz ich podział na kategorie (np. PHP, C++, Java) i wielopoziomowe, hierarchiczne fora (zestawy kategorii, np. programowanie, administracja, gry). Jest łatwo rozbudowywalne dzięki wtyczkom (pluginom), które są dostępne m.in. pod adresami http://www.xmbgarage.com (dużo) czy http://www.xmbmods.com (niewiele). Layout XMB Forum opiera się natomiast na motywach graficznych (ang. themes), co upraszcza jego zmianę.

Każdy użytkownik XMB Forum ma swój profil, zawierający jego nazwę (nicka), datę rejestracji, ilość zamieszczonych wypowiedzi oraz opcjonalne dane kontaktowe typu e-mail, strona WWW, adres ICQ, Yahoo, MSN czy AIM i wiele innych. Może również pełnić określoną rolę w systemie, taką jak moderator, supermoderator, administrator i superadministrator; określa ona jego uprawnienia do zarządzania zawartością i konfiguracją forum.

Jako właściciel forum, możemy zarządzać wszystkimi jego elementami, w tym zawartością; w naszej gestii jest więc otwieranie, zamykanie czy reaktywacja wątków, a także ich dzielenie, łączenie, kasowanie, opróżnianie, umieszczanie na początku kategorii, czy przenoszenie między kategoriami i forami. XMB Forum pozwala nam też na moderowanie wpisów.

Zamieszczane przez użytkowników XMB Forum wypowiedzi mogą zawierać tekst, bb-kod (ang. bb-code), czyli uproszczoną formę tagów pozwalających m.in. na pogrubianie i pochylanie tekstu czy wklejanie linków i obrazów, a także grafikę i pliki dowolnego typu. XMBForum pozwala także na prowadzenie prywatnej korespondencji z innymi forumowiczami; użytkownik ma tu do dyspozycji narzędzie U2U (User-To-User) Instant Messenger, przypominające do złudzenia klienta mailowego, posiadające foldery na pocztę przychodzącą (inbox), wychodzącą (outbox), brudnopisy (drafts) czy wiadomości skasowane (trash). Da się też zakładać własne foldery.

W bieżącym śledzeniu dyskusji w XMB Forum znacząco pomaga możliwość wysyłania nowych wpisów w wybranych wątkach emailem, czy przeglądanie historii własnej aktywności (np. dziennej). Bardzo przydatna jest również wyszukiwarka wpisów, umożliwiająca ich odnajdywanie wg autora, zawartości, czasookresu, oraz hierarchii forów i kategorii.W wersji 1.9.7 RC3 projektu XMB Forum rozbudowano możliwości moderowania wątków i usunięto sporo błędów, związanych m.in. z bezpieczeństwem.
http://www.xmbforum.com

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49158 )

Array ( [docId] => 49158 )