LVS – bezpieczeństwo, optymalizacja i testowanie

Data: 2016-10-31 r.
Ocena:

Nawet przy założeniu, że serwer równoważący obciążenie w środowisku LVS stoi za ścianą ogniową skonfigurowaną tak, że dostępne dla klientów są jedynie porty nr 80 i 443, nie możesz stwierdzić, że zrobiłeś wszystko, aby zabezpieczyć serwis przed potencjalnymi atakami. Jest tak tym bardziej, jeśli filtr pakietów i LVS działają pod (...)

Monitorowanie aktywności Windows XP

Data: 2016-10-31 r.
Ocena:

Czy czasami komputer sprawia Wam nieprzyjemne niespodzianki? Zaczyna działać coraz wolniej, aplikacje zawieszają się, dysk twardy wydaje dziwne dźwięki, a sieć zwalnia. Do tego wprawiają Was w zakłopotanie różne tajemnicze komunikaty wyświetlane na ekranie monitora. W tym haśle przeczytacie, jak monitorować stan komputera, aby takich okoliczności uniknąć. Dzięki umiejętności efektywnego monitorowania (...)

Rozszerzenia w Operze

Kategoria: Porady Internet
Data: 2016-10-31 r.
Ocena:

Jeszcze kilka lat temu użytkownik miał do dyspozycji w przeglądarce internetowej tylko te funkcje, które zostały w niej umieszczone przez autorów. Z biegiem czasu przeglądarki zaczęły stawać się coraz bardziej rozrośniętymi kombajnami, przytłaczającymi liczbą dostępnych opcji i działającymi coraz wolniej. Producenci zdecydowali się więc na inną drogę – modułowość. Zakłada (...)

Co zrobić, żeby raporty były bardziej czytelne

Kategoria: Excel
Data: 2017-05-26 r.
Ocena:

W zakresie formatowania i kształtowania tabel nowsze wersje Excela oferują nam wiele nowych możliwości. Bez wysiłku i konieczności definiowania każdego elementu szaty graficznej arkusza z osobna szybko utworzymy efektowne tabele i zestawienia, jednolite pod względem kolorystycznym z wykresami i innymi elementami dokumentu. Dowiedz się: Jak zastosować motyw w dokumencie? Czym są motywy? Jak modyfikować (...)

Jak dobrze wyróżnić poziom realizacji budżetu

Kategoria: Excel
Data: 2017-05-26 r.
Ocena:

Tworzysz dużo raportów w Excelu? Jeżeli szukasz bardziej przejrzystego sposobu dla prezentacji wyników niż standardowe wskaźniki liczbowe i wykresy – koniecznie zapoznaj się z tym ebookiem i dowiedz się jak w niestandardowy sposób przedstawić realizację planu sprzedaży. (...)

Sposób na rozróżnianie formy grzecznościowej z uwzględnieniem wyjątków

Kategoria: Excel
Data: 2017-05-29 r.
Ocena:

Poznaj rozwiązanie, dzięki któremu przypisywanie formy grzecznościowej w pliku z danymi personalnymi będzie prostsze niż kiedykolwiek. Dowiedz się jak to osiągnąć z pomocą: Tabeli z danymi personalnymi Formuły ustalającej formę grzecznościową (...)

Programowanie obiektowe w PHP

Kategoria: Zastosowania PHP
Data: 2016-10-31 r.
Ocena:

Rzesza zwolenników programowania obiektowo zorientowanego z dnia na dzień się powiększa. Powodów tego stanu jest kilka: moda, możliwość ponownego użycia stworzonego wcześniej kodu, większa dyscyplina podczas programowania, co powoduje, że kod jest znacznie czytelniejszy i łatwiejszy w konserwacji, a same aplikacje są bardziej skalowalne i rozszerzalne. Jednak to, co chyba (...)

XML w PHP – zastosowania

Kategoria: Zastosowania PHP
Data: 2016-10-31 r.
Ocena:

Bardzo się chyba nie pomylę, jeżeli napiszę, że większość z nas miała do czynienia z dokumentami XML lub chociażby słyszała terminy „dokument XML”, „język XML” lub tym podobne. Extensible Markup Language (XML) to sposób na opisywanie struktury danych. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim bardzo prostej, rozszerzalnej składni. Stosując XML, nie (...)

VoIP, czyli niższe rachunki za telefon

Kategoria: Porady Internet
Data: 2016-10-31 r.
Ocena:

Coraz częściej słyszy się o możliwości wykonywania tańszych rozmów telefonicznych przez Internet. Telefonia internetowa nie jest już żadną nowością, jednak wielu użytkowników komputerów ciągle mało o niej wie. Tymczasem korzystanie z tej technologii pozwoli Ci znacząco obniżyć rachunki za telefon. Dlatego zdecydowaliśmy się pokazać, jak możesz stać się użytkownikiem internetowego (...)

Telefonowanie przez Internet - Skype

Kategoria: Porady Internet
Data: 2016-10-31 r.
Ocena:

Skype to program działający jak internetowy telefon. Jednak w porównaniu z tradycyjnym telefonem Skype oferuje więcej sposobów kontaktu ze znajomymi, a koszty rozmów są dużo niższe. Z wykorzystaniem programu można bezpłatnie rozmawiać, prowadzić wideokonferencje czy komunikować się w trybie tekstowym. Co więcej, po wykupieniu pakietu minut zadzwonisz na telefon stacjonarny (...)


Array ( [order] => stars )
Array ( [order] => stars )