Skype, czyli bezpłatne telefonowanie przez Internet

Kategoria: Prosty komputer
Data: 2018-01-26 r.
Ocena:

Dzięki popularnemu programowi Skype można za darmo dzwonić przez Internet na cały świat. Wszystko, czego potrzebujesz, to własne konto Microsoft oraz komputer z kamerą internetową (webcam), mikrofon i głośnik. Bez obaw: niemal we wszystkich notebookach te elementy są już wbudowane, a komputery biurowe można łatwo doposażyć. (...)

Pracuj szybciej z komputerem

poznaj przydatne skróty klawiaturowe
Kategoria: Prosty komputer
Data: 2018-01-26 r.
Ocena:

Każdy wie, że znajomość skrótów klawiaturowych może znacznie ułatwić prace oraz zaoszczędzić czas. Każdy wie, ale mało kto, oprócz kilku podstawowych, zna inne przydatne podczas codziennej pracy skróty klawiaturowe. Kiedy czasem przez przypadek trafisz na listę dostępnych skrótów, zazwyczaj przeklinamy się w myślach, że nadal ich nie znamy, a przecież (...)

Korzystanie z wyszukiwarki Google

Kategoria: Prosty komputer
Data: 2018-01-26 r.
Ocena:

Dowiedz się wszystkiego o: Interfejsie wyszukiwarki Używaniu operatorów – wyszukiwanie zaawansowane Dodatkowych przydatnych funkcjach wyszukiwarki Google Tłumacz Google . Poczta Gmail Odnośnik Więcej Kalkulator Przelicznik jednostek i walut (...)

Nie daj się podejść internetowym oszustom

Kategoria: Prosty komputer
Data: 2018-01-26 r.
Ocena:

Phishing tłumaczy się jako password harvesting fihsing (łowienie haseł), choć niektórzy twierdzą, że pochodzi od nazwiska Briana Phisha, który podobno pierwszy, jeszcze w latach 80., stosował socjotechnikę do wykradania numerów kart kredytowych. Phisher (osoba zajmująca się phishingiem) wykorzystuje wiadomości pocztowe wysyłane podobnie jak spam - w dużych ilościach. Tą metodą próbuje (...)

Mity narosłe wokół komputerowego sprzętu

Kategoria: Prosty komputer
Data: 2018-01-08 r.
Ocena:

Mit 1: jeśli monitor LCD ma lepszą specyfikację, to na pewno jego obraz jest lepszy niż u konkurencji Mit 2: musisz mieć najnowszy sprzęt komputerowy Mit 3: sprzęt komputerowy jest wyłączną domeną komputerowych maniaków Mit 4: szybszy komputer przyspieszy działanie Internetu Mit 5: znane marki są najlepsze Mit 6: postukaj w zacięty dysk twardy, a (...)

Przenoszenie plików między komputerem a telefonem komórkowym

Kategoria: Prosty komputer
Data: 2018-01-08 r.
Ocena:

Współczesne telefony komórkowe coraz częściej są wykorzystywane nie tylko do komunikacji, ale również do robienia zdjęć, jako odtwarzacze muzyczne (do słuchania muzyki), nagrywania i oglądania filmów. Aby było to możliwe, są one wyposażone w pamięć. Zawsze mają własną wewnętrzną pamięć, w której są zainstalowane aplikacje niezbędne do działania telefonu, oraz najczęściej (...)


Polecamy