Zwalczanie spamu

Kategoria: Porady Internet
Data: 2016-10-25 r.
Ocena:

Poczta elektroniczna już kilka lat temu stała się niezbędnym narzędziem pracy dla wielu osób oraz popularnym sposobem kontaktu ze znajomymi. Możliwość dotarcia tą drogą do milionów odbiorców szybko została wykorzystana do celów reklamowych. Zapychające skrzynkę pocztową wiadomości od nieznanych nadawców stały się prawdziwą plagą. Jeżeli Was też dotyczy ten problem, (...)

Szyfrowanie danych

Kategoria: Aplikacje biurowe
Data: 2016-10-25 r.
Ocena:

Czy zastanawiałeś się, ile kombinacji cyfr musisz zapamiętać, aby normalnie funkcjonować? Numery, kody, PIN-y i wciąż ich przybywa! Zapisanie tych danych gdziekolwiek nie jest bezpieczne, bo są one poufne. Pozostaje Ci zatem własna pamięć. Możesz wspomóc ją, korzystając z dostępnych na rynku aplikacji do przechowywania tego typu informacji w postaci (...)

LVS – bezpieczeństwo, optymalizacja i testowanie

Data: 2016-10-31 r.
Ocena:

Nawet przy założeniu, że serwer równoważący obciążenie w środowisku LVS stoi za ścianą ogniową skonfigurowaną tak, że dostępne dla klientów są jedynie porty nr 80 i 443, nie możesz stwierdzić, że zrobiłeś wszystko, aby zabezpieczyć serwis przed potencjalnymi atakami. Jest tak tym bardziej, jeśli filtr pakietów i LVS działają pod (...)

Monitorowanie aktywności Windows XP

Data: 2016-10-31 r.
Ocena:

Czy czasami komputer sprawia Wam nieprzyjemne niespodzianki? Zaczyna działać coraz wolniej, aplikacje zawieszają się, dysk twardy wydaje dziwne dźwięki, a sieć zwalnia. Do tego wprawiają Was w zakłopotanie różne tajemnicze komunikaty wyświetlane na ekranie monitora. W tym haśle przeczytacie, jak monitorować stan komputera, aby takich okoliczności uniknąć. Dzięki umiejętności efektywnego monitorowania (...)

Ocena asortymentu firmy na podstawie wyników sprzedaży

Kategoria: Aplikacje biurowe
Data: 2016-10-31 r.
Ocena:

Firma, w której pracujesz, zajmuje się sprzedażą obuwia. Posiada dział projektowy i w każdym sezonie przedstawia nową kolekcję. Projektowane wzory podlegają ocenie wszystkich pracowników firmy. Chcesz wśród nich znaleźć osoby potrafiące najlepiej przewidzieć, jak będą się kształtować gusta klientów i jakie modele obuwia będą się najlepiej sprzedawały. W naszym haśle (...)

Pliki graficzne – konwertowanie i obróbka

Kategoria: Porady Multimedia
Data: 2016-10-31 r.
Ocena:

Często pojawiają się sytuacje, w których pliki graficzne trzeba poddać obróbce. Dotyczy to zarówno zdjęć cyfrowych, plików na stronę WWW, jak i obrazków przeznaczonych do wydruku. Zmiana plików graficznych polega na przekonwertowaniu ich do innego formatu, na zmianie wielkości obrazka czy jego odwróceniu. Na rynku są dostępne kombajny graficzne, które (...)

Błędy podczas nagrywania płyt CD/DVD

Kategoria: Porady Multimedia
Data: 2016-10-31 r.
Ocena:

Twórcy nagrywarek twierdzą, że nagranie płyty jest dziecinnie proste. Jednak praktyka pokazuje, że nie zawsze tak jest. Często nagrywarki nie rozpoznają prawidłowo czystych płyt CD/DVD lub są wyposażone w przestarzały firmware (oprogramowanie sterujące pracą urządzenia). Dodatkowych problemów dostarcza Windows: w ogóle nie rozpoznaje nagrywarki lub przestaje odpowiadać z powodu problemu (...)

Rozszerzenia w Operze

Kategoria: Porady Internet
Data: 2016-10-31 r.
Ocena:

Jeszcze kilka lat temu użytkownik miał do dyspozycji w przeglądarce internetowej tylko te funkcje, które zostały w niej umieszczone przez autorów. Z biegiem czasu przeglądarki zaczęły stawać się coraz bardziej rozrośniętymi kombajnami, przytłaczającymi liczbą dostępnych opcji i działającymi coraz wolniej. Producenci zdecydowali się więc na inną drogę – modułowość. Zakłada (...)

Tajemnicze błędy w Windows XP

Kategoria: Awarie Windows
Data: 2016-10-31 r.
Ocena:

Pomimo znacznie poprawionej stabilności Windows XP może sprawić Wam przykre niespodzianki. W przeciwieństwie do poprzednich wersji systemu, w jego przypadku często nie wystarczy ponowne uruchomienie komputera, aby rozwiązać problem. Przeciwnie, zawieszenie się systemu w wielu przypadkach całkowicie rozkłada jego pracę. Nie pozwólcie, aby błąd systemu zniweczył Waszą ciężką pracę. Bądźcie (...)

Ograniczenie dostępu do zasobów Windows

Data: 2016-10-31 r.
Ocena:

Czy z Waszego komputera korzysta jeszcze kilka osób, rodzina lub współpracownicy? Zastanawialiście się nad bezpieczeństwem przechowywanych w nim danych? Czy dostrzegacie zagrożenie, jakim może być dla Waszego peceta przypadkowa zmiana ustawień systemowych? Jeżeli nie chcecie, aby inni użytkownicy Waszego komputera mieli możliwość dodawania lub usuwania programów oraz przeglądania Waszych danych, (...)


Array ( [order] => title )
Array ( [order] => title )